[SUGESTIE] FARM Map2

Ai o intrebare/problemă legată de joc? Vrei să faci o sugestie? Postează aici.
Post Reply
W1Z
Lvl 1
Lvl 1
Been thanked: 1 time

[SUGESTIE] FARM Map2

Post by W1Z »

Salut, dupa cum multi stim, map2-ul deja nu mai are nici un sens si este o mapa moarte pe care nimeni nu o foloseste asa ca am putea repopula mapa, dar asta si intr-un regim profitabil combinand asta cu deficitul de posibilitati de farmat V2-ul fiind deja depasit.
Sugestia mea este adaugarea a 2 metine, cu o rata ridicata de PV, care sa aibe dropuri in functie de level

Putem realiza un set de metine pentru cei de 61-70, care sa dropeze lingouri de yang de 10kk, 50kk, 100kk si poate chiar si 500kk, dar si altele, cum ar fi scuturi de 61, globuri de paianjeni ( pentru a continua si mersul Catacombelor ), iteme de 65 si accesorii de lacrima cer si poate, de ce nu si upgrade-uri de iteme, cum ar fi: Leac necunoscut, Foaie, Bucata de tesatura, etc.
Un al doilea metin ar putea fi unul pentru cei cu set bazat pe iteme cu 10 mobi, care sa dropeze la fel, lingouri de yang de 10kk, 50kk, 100kk, 500kk, dar si upgrade-uri de tip: Nisip quart, Seminte Magice, Perle, etc. Iar aici sa exista si un drop pentru coif-uri de 61, pentru Pantofi Qilin, Pescari, etc.

Drop-ul poate sa contina pana si pachete de fulluri de 20/50/100 de fulluri ( verzi, rosii sau chiar si albastre ), manusi, inele Lucy, etc.

Bine, in toate astea drop-ul poate fi selectat si de staff, pentru ca aici ne putem duce si in adauga/ schimba sau eu mai stiu ce ar putea fi nevoie in asa ceva, sau ba chiar sa se faca evente cu acest drop in aceste metine.
Un event care odata pe saptamana sau chiar pe weekend sa existe 2 ore in care aceste metine sa dropeze si adauga/schimba, poate de ce nu si lazi de Tartaros/Charon ... ? Zic si eu, oricum asta ramane la latitudinea celor din staff.

Odata ce PV-ul metinelor v-a fi suficient de mare incat sa bati la unul aproximativ 4-5 minute sau eu stiu mai stiu, zic ca s-ar face ceva.

Oricum drop-ul metinelor ar fi bine sa fie diversificat astfel incat sa nu fie nici foarte profitabil, dar tot odata si mult mai decent decat este acel V2 in care yang-ul nu are loc in inventar si in care daca pot farma maxim 4-5 persoane ...

Astept pro/contra sau chiar si sugestii utile legate de drop incat sa facem staff-ul sa aprobe si aceasta sugestie
"Intru in hotel, ii mai pun o stea!" ~ ☆☆☆☆☆+★
Taylan
Post 1
Post 1
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: [SUGESTIE] FARM Map2

Post by Taylan »

din punctul meu de vedere dacă ar face asta ar schimba tematica jocului

ar putea să bage nişte dungeonuri gen ork, regină la care să pice chestii d astea dar farmatul în map2 e cam naşpa
iar la dungeonuri să fie bonusuri specifice

dar ai un pro ptc sunt nişte idei bune pt cei noi şi care vor să reuşească şi fără să doneze
Moke
Post 2
Post 2
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post by Moke »

1. Cum iti permiti sa-mi faci map2-ul mapa moarta ..rusine la obrajori sa iti fie .. :lol: Map2 e simbol national, e locul de onoare a celor care au murit pe front pentru a duce la o buna desfasurare a jocului de la inceputurile sale ..
2. Map2 e exclus sa se bage ceva pt ca ar cauza lag celor care vin map2 in oras pt diverse activitati (bonusat, bumtzi bumtzi cu samance etc..) si n-ar fi ok, deci eu zic sa fie metine sau ce vrei tu pe 2 categorii, 1 pt cei de lvl mic..sa zicem 50-60-80 undeva in sohan de exemplu, iar pt cei de lv 92-105 in padurea rosie sau la alegerea staff-ului.
3. Drop-ul e destul de ok cred, sa fie direct proportional cu nivelul si asteptarile/nevoile jucatorilor in momentul de fata
4. Aici nu e vorba de metine, e vorba de o implementare, INDIFERENT care ar fi ea, chiar un mob nou sau mai bine unul deja existent pe server ( de exemplu niste mini-bossi ca Bera, tigris etc din map1) , dar sa i se bage un drop folositor incat sa merite sa ii cauti ca sa ii bati. Practic sa fie ceva nou in afara de v2/catacombe care sa ofere un mod de a "pierde" timpul pe joc, dar intr-un mod util de a face yang sau obiecte.
5. In 10 ani din sute, mii de sugestii doar cateva au fost puse in aplicare, asa ca iti urez succes, poate ai noroc :-j

In concluzie, sa zicem Pro pt incurajare si o diversificare a jocului , mai ales pt cei incepatori..
PS: Sa imi dai mita pe joc ca ti-am tinut partea..sa nu fii bulangiu :lol: :lol: :lol:
PS2: Daca te mai legi vreodata de map2 te bat
:P
Image
W1Z
Lvl 1
Lvl 1
Been thanked: 1 time

Post by W1Z »

Eu am tinut strict de o mapa ca sa le fie si celor din staff mai usor cu aceasta mapa.
Da, ar fi suficient de interesant sa ne folosim spre exemplu de munte si de tara de foc, dar eu zic ca deja ne complicam, nu stiu ce sa zic, dar vedem ce zice si staff-ul.
Ar fi interesant numai ca sa iti putem lasa tie map2-ul liber ca sa poti face Bumtzy-Bumtzy cu samancele in continuare.
Si oricum la cele de level mic trebuie facut astfel incat la 75 deja sa nu mai ai drop pentru ca dela 75 poti pune otravita si nu mai este nimic echilibrat, s-ar farma mai usor si nu ar mai avea rost cele mari.

PS: Da ma iti dau si mita, dar nu mai zi pe forum, vede toata lumea ... off, cate sa te mai invat ma Moke ...
"Intru in hotel, ii mai pun o stea!" ~ ☆☆☆☆☆+★
Ariana
Lvl 2
Lvl 2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post by Ariana »

pro ca nu mai am bani sa mi iau licori de la negustoare :(((
bitches bite me so hard, had to put them on a diet.
[GFX]Lilith
Lvl 1
Lvl 1

Post by [GFX]Lilith »

cred ca mai ok ar fi dungeonuri, map2 e bine cum e.
Post Reply