Propunere.

Ai o intrebare/problemă legată de joc? Vrei să faci o sugestie? Postează aici.
Taylan
Post 1
Post 1
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Propunere.

Post by Taylan »

Numele tău din joc : Taylan
Propunere :
Propun adăugare mai multor evenimente, cum ar fi :
▶ Eveniment 2v2 (pe rase, random)
▶ Eveniment bresle 5v5/10v10
▶ Reluarea evenimentului
Screenshetul săptămânii
▶ Eveniment de MEME-uri legate de Metin2Tim
▶ Eveniment Miss&Mister
▶ Eveniment TOP DAMAGE
▶ Licitaţie
(puteţi adăuga costume, armuri, arme unice iar pe forum să deschideţi o licitaţie, aceasta poate consta în sumă de yang, iteme, etc, acestea să nu aibă bonusuri şi să fie doar de aspect)

Aştept păreri, susţineri, sau contraargumente.

Voi reveni cu un uptade de fiecare dată când voi mai avea vreo idee.
Weslay
Post 2
Post 2
Been thanked: 1 time

Re: Propunere.

Post by Weslay »

pro
pro
pro
pro
pro
pro
contra
Image
Ariana
Lvl 2
Lvl 2
Been thanked: 2 times

Post by Ariana »

Ce dragut din partea ta ca te gândești la acest sv, dar implicarea și activitatea e aproape spre 0 so...
1. pro ptr 2v2 random, la pvp-urile pe rasa abia dacă se strâng participanți
2. organizarea e de căcat, premiile la fel
3. + eveniment de desenat, cum a fost cel de Halloween
4. pro, cu toate ca există anumite persoane ce se ataca ptr un meme
5. CONTRA
6. o sa fie forumul plin de suferințe virtuale
7. nu suntem pe pvp-uri ;);)
bitches bite me so hard, had to put them on a diet.
Edvina
Lvl 1
Lvl 1
Has thanked: 3 times

Post by Edvina »

Pro la toate!
Moke
Post 2
Post 2
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post by Moke »

▶ Eveniment 2v2 (pe rase, random) : sa stii ca ar fi interesant, pt ca 6.7 de genul "5sura-5saman" se cosidera 6.7 "praf", dar la un duel vs sura&saman poate ar fi chiar folositor, ca sa poti avea 40-40 def si sa se munceasca si la 1-5 corespunzator pe ele
▶ Eveniment bresle 5v5/10v10: la un event 10vs10 o sa fie maxim 2 bresle inscrise ..sau aia de la blue n-o sa se inscrie deloc ca stiu din start ca nu duc o gramada sau c-o sa zica aceeasi chestie ca "galbenii sunt modati" :lol:
▶ Reluarea evenimentului Screenshetul săptămânii: Pro, sa fie reluate mult mai multe evenimente care se faceau pe forum..cu diverse teme saptamanale, poate chiar adaugarea din nou a eventului "GuessWho" care era simplu de facut , se filma GM cum blureaza 1 poza si noi trebuia sa ghicim monstrul din spatele pozei .
▶ Eveniment de MEME-uri legate de Metin2Tim: Pro, si sa fie mai multe premii poate pt diverse tematici, legate de creativitate, munca, etc
▶ Eveniment Miss&Mister: Contra, pe sv nu s-au acceptat niciodata poze cu persoane din viata reala si nu cred ca s-ar accepta acum print-un event de genul ..
▶ Eveniment TOP DAMAGE: pe tema asta deja exista sisteme avansate pe alte servere unde iti arata pe fiecare rasa + skill dmg-urile maxime date ..dar aici nu este cazul zic eu :D
▶ Licitaţie : Asa cum exista costume/perso pe alte servere s-ar putea realiza cu bani reali doar ( gen costume la 100-200 euro etc), doar ca ar beneficia doar "donatorii" aka "cei care cumpara credite", iar daca se face cu yang pe joc ar scadea prea mult piata, s-ar risipi yangul aiurea si iteme care acum au poate un pret scump dar normal pt valoarea lor ar ajunge prea ieftine pt ca cine ar mai da yang sa le cumpere?
Gen, cei care vand iteme de 300-500 kkk - 1 kkkk nu au cum sa le vanda , ca lumea mai mult ofera combinatii in iteme, nu yang, cunoscatorii cred ca stiu bine asta, pt ca au intampinat dificultati in a sta luni bune sa vanda 1 item mai scump.

Parerea mea e ca ar trebui gandite evenimente noi, mai speciale care sa "pompeze" yang/add/schimba pe server, pt ca jucatorii noi nu au de unde sa ofere 8-10 kkk pe un schimba sau 50 kkk pe un metal , si de cele mai multe ori ajung sa se lase devreme pt ca nu-si permit sa cumpere credite.
Image
W1Z
Lvl 1
Lvl 1
Been thanked: 1 time

Post by W1Z »

Eu am mai sugerat si mai zic inca odata ce vad eu ca ar trebui facut astfel incat sa iasa ceva cat de cat decent si pentru cei ce se apuca de la zero.
Toate astea s-ar ajuta foarte frumos de o "Mapa de farmat" unde sa fie incadrate urmatoarele:
- Metinele sa fie in 2 categorii " ( PV-ul metinelor ar trebui sa fie unul destul de maricel totusi ... )
- Metin pentru farmeri de lvl 60-~70 unde drop-ul sa fie bazat pe lingouri de 100kk, 500 kk cu rata foarte mica de drop, iar mobii sa fie in continuare paianjenii pentru continuare productiei de globuri de paianjeni pentru CTC
- Metin pentru farmeri de peste 70 care sa aibe tot intr-o rata foarte mica de drop si lazi de genul Tartaros/Charon
- Ca si evenimente in care tot in mapa respectiva pe langa metinele normale sa mai exista si o ploaie de metine cu lingouri de 1kkk si lazi Azrael poate chiar si ceva sigilii, aceste evente sa fie doar la alegerea celor din Staff, poate odata la 2 saptamani, in weekend, 2 ore pe zi, sau chiar o ora ...
- Modificarea yangului maxim si repopularea map-shop
- Aducerea inapoi a eventelor de tip Q&A, H&S poate chiar si Boss Fight in care sa se adauge cate un dragon in zona Map1, in apropierea zonei de spawn ( nu in zona de langa cerc )

Astea pentru cei mici, dar tot odata ar fi foarte dragut sa ne si intindem putin, am putea sa facem un event de tip PVP ( rasa vs rasa ) in care jucatorii si fara set sa poata participa.
La ce ma refer prin asta, pai:
- Creerea unui de event de tip PVP, unde GM-ul organizator sa le aleaga armele de duel, toti v-or fi obligati sa joace cu aceleasi iteme, aceleasi bonusuri si aceleasi valori
- Diversitatea si frumusetea acestui event este ca experienta si-ar face simtita prezenta in momentul in care GM-ul organizator ofera, spre exemplu, sabie de levell 1 +9 cu 10 hh, 10 crt si armura de tip beta +9 ( dar cu asumarea faptului ca ar fi nevoie de destul de mult atac si regenerare mica ).
- Iar premiile sa fie pe masura evenimentului, odata ce tu vii cu nimic premiile sa constea in MD/Yang
- Si da ma gandesc ca suna aiurea pentru staff cu luarea de iteme si asa mai departe, ei bine, aceste evente sa fie pe modul de "primul venit, primul servit", exact ca la puzzle, doar primii 10 sau ... in functie de cati isi asuma GM-ul sa gestioneze, sa intre in acest event, event care dupa anuntarea pe site si inscreerea numarului de persoane isi primeste Topic Close, iar a2-a zi sa se tina eventul in sine.

Legat de ce este mai sus,
- Da ... event de bresle 5vs5 sau 10vs10 ar fi super, iar haterul de Moke nu trebuie bagat in seama, nu facuse hate in ziua respectiva, il iertam ...
- Cel cu Meme-urile in schimb este interesant, dar greu de decis un castigator la asa ceva
- Miss&Mister este greu de facut intr-o comuitate de acest nivel
- TOP DAMAGE, s-a mai facut, nu a iesit deloc bine.
"Intru in hotel, ii mai pun o stea!" ~ ☆☆☆☆☆+★
[HGM]Melisa
STAFF
STAFF
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Post by [HGM]Melisa »

Propunerea 2 acceptata! Sper sa avem participanti pe masura dorintelor voastre.
Taylan
Post 1
Post 1
Been thanked: 11 times

Post by Taylan »

Up.

Mai aştept păreri
[GFX]Lilith
Lvl 1
Lvl 1