Bine ai venit, Vizitator
Username: Password: Amintește-mă

SUBIECT: Propunere server !!!

Propunere server !!! acum 5 luni 4 zile #61

• [SGA]Torros
  • Deconectat
  • Administrator
  • Thank you received: 753
Imi pare rau ca nu v-am mai scris nimic dar deocamdata nu am rezolvat nimic. Firma de la care am vrut sa luam initial serverul nu prezinta seriozitate. "Nu avem curent" "Avem serverele picate" " Suntem in mentenanta" etc. Dupa N motive de genul acesta si incercari din partea noastra am renuntat la idee. Deocamdata suntem inca in cautari dar in piata nu este nimic viabil. Sunt N servere dar sunt pline de buguri si probleme.

Voi reveni cu update de indata ce avem ceva concret.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Moke, MoniMon

Propunere server !!! acum 5 luni 4 zile #62

• XLD
  • Deconectat
  • Banned
  • Thank you received: 159
Ok cu server ul nu ai rezolvat nimic de jumate de an cu acest topic , dar playeri nici acum nu ii poți ajuta , sau sa îți faci datoria de SGA pt ca nu a donat nimeni degeaba aici , măcar la o luna sa puteți Răspunde la un amărât de mail ..
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Timy, Grey

Propunere server !!! acum 5 luni 2 zile #63

• Horus1
  • Deconectat
  • Master
  • Thank you received: 80
o sa dureze mult mult timp............... :ohmy: :ohmy:

Propunere server !!! acum 1 săptămână 6 zile #64

• yDani
  • Deconectat
  • New Member
Părerea mea, ca şi nou player ar fii să nu bagi drăciile alea, m-am apucat pentru că e un server ce a rezistat atâta timp şi practic că este clasic, îmi place enorm cum este în momentul de faţă, dar ce mă deranjează este faptul că banii se fac cam greuţ, gen eu ca nou player şi cu ajutor din partea unui tovarăş am băgat cam 600kk într-un colier lc să-l fac+9 şi nici până în momentul de faţă nu a ieşit, şi încă o chestie ce mă deranjează este că armatul există doar pe donaţie, bun, înţeleg serverul are nevoie de donaţii să se întreţină, dar totuşi, bagă şi tu un quest prin care să-l oferi chiar dacă pentru acel quest trebuie să spargi nu ştiu câte metine, să baţi n zeci de mobi sau alte chestii şi te rog, dacă bagi armatul, va venii şi succesul şi chiar şi playerii.
E doar o părere ce mi-o susţin şi care este diferenţa dintre tim şi un server pvm hard? armatul, fullurile şi 6/7, fullurile nu deranjează, 6/7 chiar deloc, pentru că pot fii făcute şi în joc, dar pentru că armatul este la donaţii deja schimbă faţa metinului.
Deci, te rog, dacă citeşti asta, ia în considerare un quest pentru armat, mulţumesc.
Ultima editare: acum 1 săptămână 4 zile by yDani. Motiv: să se vadă mai bine

Propunere server !!! acum 1 săptămână 4 zile #65

• Justina
  • Deconectat
  • Perfect Master
  • SEFA
  • Thank you received: 941
[SGA]Torros a scris:
Imi pare rau ca nu v-am mai scris nimic dar deocamdata nu am rezolvat nimic. Firma de la care am vrut sa luam initial serverul nu prezinta seriozitate. "Nu avem curent" "Avem serverele picate" " Suntem in mentenanta" etc. Dupa N motive de genul acesta si incercari din partea noastra am renuntat la idee. Deocamdata suntem inca in cautari dar in piata nu este nimic viabil. Sunt N servere dar sunt pline de buguri si probleme.

Voi reveni cu update de indata ce avem ceva concret.

Bună, Torros.
A trecut ceva timp zic eu...
Ştiu că nu mă suporti, eu îți zic mereu în față şi nu o ard cu "lugu-lugu" cum fac alții ( deşi am fost fraieră pentru că aveam şi eu N yang şi multe altele. Am primit pm-uri şi am dat pm-uri în legatură cu yangul şi iteme...şi ce să vezi totul era ok..." da Justina se rezolva" bla bla, şi după îmi spune că nu se mai poate sau bagă sume colosale ca să nu pot cumpara. Dar nu sunt proastă sau fraieră să îmi dea mie țeapă un player, mi-am dat seama cum stă treaba. Nu sunt saracă, pentru mine banii nu au valoare şi nu țin cont de ei când vreau ceva)
Sfatul meu este să bagi totul în item shop iteme perfecte şi yang de ex : 1 k k k k 50 de euro ştii tu mai bine.
Nu ar strica dacă o să bagi armuri şi arme de lvl mic de " frumusete" şi colorante alte culori :D.
Este o idee bună să bagi quest cu diferite misiuni în care îți oferă: marmura, inele de exp, yang si cal armat.
Sunt multe de sugerat, dar faza este că ele s-au mai spus doar că nu ai tu timp să urmăreşti forumul. Dacă te doare în cot de mine este treaba ta, dar barem tine cont de părerile lor.
Sper să nu se trezească vreun "deştept" să imi spună: " mvai Justina sunt atatea de făcut mai ales bugg-uri şi ție îți arde de colorante şi armuri" Ma doare fix în 14 de acele bugg-uri sau că x si y au modate, eu îi bat şi cu bugg-urile pe ei şi cu modatele. Eu scriu aici ce mă interesează pe mine.
O seară bună!
Dacă proştii n-au pereche, atunci oare cum se înmulțesc intr-un ritm aşa alert? ♡
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Ezeisa, epice12, Horus1, Nr1, Grey, Jade

Propunere server !!! acum 6 zile 18 ore #66

• aibac1
  • Deconectat
  • New Member
:side: :side: :side:

Propunere server !!! acum 1 zi 18 ore #67

• Ezeisa
  • Deconectat
  • Senior Member
  • Alien Kitty :')
  • Thank you received: 204
Am postat în acest topic acum un an, când am început să joc aici și situația parcă era mai fericită, dar văzând cum evoluează lucrurile am ajuns la concluzia că e mai bine să editez comentariul. Îmi pare rău dacă întrebarea mea va deranja pe cineva, dar a devenit un efort așa de mare să faceți zi/noapte și să introduceți ratele? Nu mai vorbesc despre evenimente care lipsesc cu desăvârșire, cum zicea Caragiale, ceea ce a menționat Justina mai sus mi se pare de domeniul utopiei. Nu mai speră nimeni la implementări "doar pe hârtie", soluții pentru bug-uri sau hack-uri ori alte minuni, ne-am obișnuit toți cu gândul că vor rămâne la stadiul de propuneri.

Nu obișnuiesc să intervin fără rost în discuții, însă cred că nu ar strica puțină implicare. Sunt de acord și înțeleg faptul că nu aveți disponibilitate permanentă, așa cum nici noi nu avem, dar serverul se îndreaptă spre nicăieri. Încă mai sunt playeri, dar am impresia că nu se face nimic pentru a-i determina să rămână aici, din păcate. Eu nu am pretenții nerealiste, așa cum am spus, m-am resemnat, dar cred că atât eu, cât și ceilalți colegi de pe joc, am aprecia dacă ați fi mai prezenți și mai activi, pentru că în acest moment ne-ați cam uitat.

Ar fi multe de zis, dar sunt sceptică în privința faptului că va fi citit de cine trebuie.

Spor la joc tuturor!
Ultima editare: acum 1 zi 18 ore by Ezeisa.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Justina, NinjaForMe, Amaterasu, SenuSret, Grey, Jade
Time to create page: 0.216 seconds